Makine Bölümü DGS Bölümleri 2023

Makine Bölümü DGS Bölümleri 2023

İnsanlar Türkiye’deki eğitim sisteminden ne yazık ki pek de memnun değil. Çünkü meslek yüksek okullarında okuyan ve 4 yıllık bir fakülteye geçmek isteyen öğrenciler DGS sınavına girmek zorunda kalıyor. Bu sınavın oldukça zor olmasının yanında, ders eşitlikleri de genel olarak sayılmıyor ve öğrencilerin 2 yılı çöpe atılıyor. Ülkemizdeki pek çok üniversitenin yetersiz imkanlar ile hizmet verdiğini düşününce vakıf üniversiteleri de bir adım öne çıkıyor. Bu aşamada vakıf üniversitelerinin yüksek ücretleri 2 yıllık ön lisans eğitimini tamamlamak için aileleri çok zorluyor. Ama artık bu kadar uğraşmanıza gerek yok.

Dikey geçiş sınavı bir çok öğrencinin gözünü korkutmakta çünkü birçok iyi okullar, bölümlerine son derece yüksek puanlar ile öğrenci almaktadır. Özellikle bu bölümler makineye dair bölümler olurken makine alanında ön lisans diplomasına sahip olan öğrenciler korkulu bir şeklide lisans diplomasına sahip olmanın peşine düşer. Fakat bilinmelidir ki bu kadar zorlanmayacağınız ve strese girmeyeceğiniz şekilde bir lisans diplomasına sahip olmanın yolu vardır.

Makine Bölümü DGS Bölümleri 2023 anlamında ön plana çıkan üniversiteler; Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim olarak burada bulunan üniversitelerle yaptığımız anlaşma sonucu Türkiye’den lisans tamamlama programıyla öğrenci kabulüne başladı.

İlk olarak lisans diplomasına sahip olmanın neden önemli olduğuna kısaca değinelim. Artık günümüzde bir çok öğrenci bir şekilde üniversite eğitimi almakta. Bu da piyasadaki işçi alımında rekabet yaratmaktadır. Lisans mezunu olanlar, ön lisans okuyanların her zaman önüne geçtiği için ön lisans öğrenimi gören öğrenciler bu eğitimlerini bir şekilde lisansa tamamlamak için uğraşır. Böylesi eğitim durumlarında gireceğiniz sınav olan DGS yani dikey geçiş sınavı ise zorlanabileceğiniz bir sınav olabilir. Ama bu sizin lisans eğitimi almanızı engellememelidir.

Bu program anlamında yurt dışında bulunan üniversitelerimiz size hem ucuz hem de kaliteli bir şekilde makine lisans diploması sağlıyor. Sadece lisans bölümünün son iki senesini okuyacağınız bu okul sayesinde siz de artık makine lisanslı oluyorsunuz. Bununla ilgili daha detaylı bilgi öğrenmek istiyorsanız Eurostar Yurtdışı Eğitimi ofislerimize başvurmanız gerekiyor çünkü üniversiteler Eurostar Yurtdışı Eğitim kurumları ile iş birliği yapmış bir şekilde çalışıyor.

Bu nedenle gözünüz korkmadan gidebilir ve makine bölümü DGS bölümleri 2023 puanlarını da sorgulattıktan sonra son derece makul puanlara ve fiyata sahip olduğunu anlayabilirsiniz. Yapmanız gereken bu nedenle az önce de bahsettiğimiz gibi Eurostar Yurtdışı Eğitim ofisleri ile irtibata geçmek olmalıdır.

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!