Makine Bölümü Dgs Geçiş Bölümleri

Ön lisans bölümü anlamında makine ve makinenin alt dallarından mezun olanlar genelde soluğu hemen dgs sınavından alır. Bunun nedeni ise bir çok ön lisans mezununun mezun olur olmaz iş bulamaması ve hep 4 senelik lisans mezunlarının gerisinde kalmasıyla ilgilidir. Bu nedenle eğitime öncelik vermek isteyenler ve daha iyi şartlarda okumak istediği için lisans diploması almak isteyenler dgs’ye hazırlanır. Ama ülkemiz adına konuşacak olursak ülkemiz şartlarında dikey geçş sınavı ile iyi bir üniversiteye yerleşmek sanıldığı kadar kolay değildir.çünkü bir çok önemli ve iyi eğitim veren vakıf üniversitesi dgs kontenjanlarını çok açmaz ve açsa da çok yüksek puanlardan öğrenci alır. Bu durum da doğal olarak öğrencilerin çekinmesine neden olur. Makine bölümü dgs geçiş bölümleri anlamında Türkiye dışına çıkarsanız size son derece yardımcı olabilecek bir üniversite bulunmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz üniversite Bosna Hersek sınırları içerisinde bulunan Travnik Üniversitesidir. Size makine bölümü anlamında lisans diploması imkanı sunan bu özel üniversitesi hem kalitesi hem şartları hem de dgs puanının ulaşılır olmasıyla ülkemizdeki öğrencilerin son zamanlardaki tercihi olmuştur diyebiliriz. Makine bölümünde ihtisas yapmayı düşünüyor ve iyi bir okulda lisans tamamlamak istiyorsanız kesinlikle Travnik Üniversitesi size göre olacaktır diyebiliriz. Peki bu üniversitenin şartları ve ne zaman öğrenci kabul ettiği gibi detaylara gelirsen bunları alabileceğiniz kurumlardan söz etmek gerekir. Eurostar Yurtdışı Eğitim kurumu ile Point Yurtdışı eğitim kurumu her zaman bu konularda size yardımcı olacaktır. Makine bölümü dgs geçiş bölümleri hakkında sizi bilgilendirdikleri gibi üniversitenin neler istediği ve hangi belgelerin gerektiği gibi durumlarda da sizi aydınlatacaktır.

Senelik ücreti 2500 Euro olan okul kaliteli eğitimini üstelik Türkçe vermektedir. Yani Türkçe dil desteğinin olması sizin Bosna Hersek’te yabancılık çekmemenize ve derslerinize çok fazla ağırlık vermenize neden olacaktır. Makine bölümü dgs geçiş bölümleri için üniversitenin sağladığı bölümleri ve dgs puanlarını merak ediyorsanız kısa zamanda yukarıda bahsettiğimiz kurumlar ile iletişime geçmeli ve onlardan detaylı bilgileri almalısınız dememiz mümkündür.

Travnik Üniversitesi Haritası

Travnik Eğitim Tanıtım Videoları

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!