Makine Bölümü DGS Geçiş Bölümleri

Ön lisans bölümü anlamında makine ve makinenin alt dallarından mezun olanlar genelde soluğu hemen DGS sınavından alır. Bunun nedeni ise bir çok ön lisans mezununun mezun olur olmaz iş bulamaması ve hep 4 senelik lisans mezunlarının gerisinde kalmasıyla ilgilidir. Bu nedenle eğitime öncelik vermek isteyenler ve daha iyi şartlarda okumak istediği için lisans diploması almak isteyenler DGS’ye hazırlanır. Ama ülkemiz adına konuşacak olursak ülkemiz şartlarında dikey geçiş sınavı ile iyi bir üniversiteye yerleşmek sanıldığı kadar kolay değildir. Çünkü birçok önemli ve iyi eğitim veren vakıf üniversitesi DGS kontenjanlarını çok açmaz ve açsa da çok yüksek puanlardan öğrenci alır. Bu durum da doğal olarak öğrencilerin çekinmesine neden olur. Makine bölümü DGS geçiş bölümleri anlamında Türkiye dışına çıkarsanız size son derece yardımcı olabilecek üniversiteler bulunmaktadır.

Eurostar Yurtdışı Eğitim olarak yurt dışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde makine bölümüne DGS şartı olmadan herhangi bir sınav veya puan şartı olmadan dikey geçiş yapabilir ve 3. sınıftan devam ederek lisans tamamlama programına katılabilirsiniz.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz ülkelerdeki üniversiteler hem kalitesi hem şartları hem de DGS puanının ulaşılır olmasıyla ülkemizdeki öğrencilerin son zamanlardaki tercihi olmuştur diyebiliriz. Makine bölümünde ihtisas yapmayı düşünüyor ve iyi bir okulda lisans tamamlamak istiyorsanız kesinlikle okullarımız size göre olacaktır diyebiliriz. Peki bu üniversitelerin şartları ve ne zaman öğrenci kabul ettiği gibi detaylara gelirsek bunları detaylı bir şekilde Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerinde her zaman size yardımcı olacaklardır. Makine bölümü DGS geçiş bölümleri hakkında sizi bilgilendirdikleri gibi üniversitenin neler istediği ve hangi belgelerin gerektiği gibi durumlarda da sizi aydınlatacaktır.

Senelik makul eğitim ödenekleri olan okullar, kaliteli eğitim vermektedirler. Makine bölümü DGS geçiş bölümleri için üniversitenin sağladığı bölümleri ve DGS puanlarını merak ediyorsanız kısa zamanda yukarıda bahsettiğimiz kurum ile iletişime geçmeli ve onlardan detaylı bilgileri almalısınız dememiz mümkündür.

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!