Makine Bölümü Dgs

Daha kaliteli bir hizmet almak, her zaman geleceğinizi düşünerek hareket etmek çok önemlidir. Ama Türkiye’nin eğitim sisteminde ne yazık ki bunu uygulamak sandığınızdan çok daha zor. Çünkü Türkiye’deki eğitim sistemi sınavlara dayalıdır ve bu sınavları başarı ile veremeyen öğrenciler açıkta kalmakta ön lisans programlarına kayıt yaptırmaktadır. DGS ile her ne kadar lisans programlarına geçilebilse de bunu başarabilmek için çok yoğun bir tempoda çalışmak gerek. Artık sınava girmeden de lisans bölümlerine geçebilecek ve 4 yıllık bir fakülte mezunu olabileceksiniz. Makine bölümü DGS ile eğitim verse de artık yurt dışında anlaşmalı olduğumuz üniversiteler sayesinde sınavsız bir şekilde pek çok bölüme geçiş yapabileceksiniz. Üstelik bu hiç de zor bir durum değildir.

Anlaşmalı üniversitelerimiz, Makine bölümü DGS sisteminden ayrı bir şekilde hizmet verir. Yani ne bir taban puanına ne de DGS puanına ihtiyacınız yoktur. Sadece transkriptiniz ve meslek yüksek okulu diplomanız gerekecektir. Bu sayede bu üniversitelere kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt için belirlenen özel bir aralık yok. 12 ay boyunca kayıtlar sürekli olarak devam etmektedir. Aynı zamanda üniversitelerimiz, teknik açıdan da pek çok üniversitenin önüne geçmeyi başarmıştır.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Başka bir ülkede okumak sizlere zor geliyor olabilir ama tamamen yapısal ve kültürel olarak ülkemize benzeyen bir yerde kendinizi yabancı hissetmeyeceksiniz. Üstelik öğrenci kitlesinin genelinin Türk olduğunu göreceksiniz. Her zaman ülkemizdeki harç miktarlarından daha da uygun bir eğitim ödenekleri karşınıza çıkıyor. Hem Türkiye’deki hem de yurt dışındaki üniversitelerden daha makul ödeme yaparak 2 yıllık eğitiminize başlayabilirsiniz. Makine bölümü DGS gereksinimi olmadan okumak isteniyorsa o zaman Eurostar Yurtdışı Eğitim kurumları ile görüşmeniz gerek. Bu kurumlar sizlere gereken tüm ilgi ve alakayı gösterecektir.

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!