Makine Bölümünden DGS ile Geçilebilecek Bölümler

Makine Bölümünden DGS ile Geçilebilecek Bölümler

Türkiye’de ön lisans programlarında yer alan öğrencilerin en önemli hayallerinden biri de 4 yıllık lisans eğitimine geçebilmektir. Ama bunun için öğrencilerin zorlu DGS sisteminden yüksek bir puan alması gerekecektir. Bir yandan dersler ile ilgilenirken bir yandan bu sınava özel bir şekilde hazırlanmak ne yazık ki mümkün değildir. Artık DGS’ye girmeden de lisans programına geçebiliyorsunuz. Üstelik pek çok vakıf üniversitesine ödenen harçtan çok daha uygun bir fiyata. Yapmanız gereke Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlık ile iletişime geçmek ve yurt dışında bulunan anlaşmalı olduğumuz üniversitelerdeki lisans programlarına kayıt yaptırmak. Bu kadar kolay mı diye soruyorsanız evet, bu kadar kolay!

Makine bölümünden DGS ile geçilebilecek bölümler çok fazla değildir. Ön lisans programında makine bölümünü tercih eden öğrenciler lisans eğitimlerini makine mühendisliği bölümünden almaktadır. Ülkemiz şartlarında bu bölüme geçiş yapmak zor olsa da üniversitelerimizde bu eğitimi almak için diplomanızı sunmanız yeterlidir. Her zaman kayıt işlemleri sırasında ikametgâh, transkript ve pasaport bulundurmanız okula kayıt olmanız için yeterli olacaktır. Gerek pratik gerek ise teorik eğitimde dünyanın en iyilerinden olan üniversitelerimiz sayesinde geleceğinize umutla bakmanız kolay olacak.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Üniversitelerimizde ne bir taban puan şartı ne de bir DGS şartı bulunmuyor. 2 yıllık Makine bölümünü bitirenler DGS ile geçilebilecekleri bölümler aşamasında karşınıza makine mühendisliği çıkıyor. Eğer ki bu aşamada Eurostar Yurtdışı Eğitim kurumları ile iletişim halinde olursanız yıllık eğitim ücretleri olarak makul fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Her zaman geleceğinizi düşünerek hareket etmelisiniz. Makine bölümünden DGS ile geçilebilecek bölümler arasından makine mühendisliğini seçebilir, direkt olarak 3. Sınıftan eğitiminize başlayabilirsiniz. Söz konusu bu üniversitelerimiz olduğunda yıl kaybı, ders kabul etmeme gibi sorunlar ile de karşılaşmanız mümkün olmaz. Sadece kayıt yaptırın ve eğitime başlayın.

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!