Makine Bölümü Dgs Kontenjanları

Kaliteli bir eğitim almak, ileride başarılı bir yere gelebilmek için üniversite gerçekten de önemli bir konudur. Fakat ülkemizin üniversite eğitimi o kadar da kaliteli değil. Gerek sınavlar gerek ise puanlar nedeni ile pek çok öğrencinin mağdur olduğu sistemde eğer ki meslek yüksek okullarına gidiyorsanız o zaman 2 yıllık bir ön lisans eğitimi alıyorsunuz demektir. 4 yıllık bir fakülteden mezun olduğunuzda ise kariyerinize daha yüksek bir basamaktan başlamanız mümkün oluyor. Bu nedenle de Uluslar arası Travnik Üniversitesi size 2 yıllık lisans tamamlama hizmeti vermiş olacaktır. öncelikle Bosna Hersek’in en gözde yerlerinden olan Travnik’te yer alan bu üniversite gerek imkanları gerek ise eğitim politikası ile pek çok vakıf üniversitesinden çok daha iyi bir durumdadır. Üstelik makine bölümü DGS kontenjanları da sınırlandırılmadığı için her bir öğrenci başvurusu sayesinde bu bölümlere geçiş yapabilir.

Sınavsız geçişin mümkün olduğunu söylesek nasıl tepki verirdiniz? Yapmanız gereken pasaportunuzu çıkarmak, ikametgah belgesi almak, meslek yüksek okulu diploması ile transkriptini hazırlamaktır. Sonrasında makine bölümü DGS kontenjanları bünyesinde istediğiniz bölüme girebileceksiniz. Üstelik bu okulda sizlere sunulan eğitim dili Türkçedir. İngilizce şartı yok. Sınava girmek ve yüksek puan almak yok. Belirli bir kontenjan sayısı yok. Hiçbir şekilde belirli aylarda kayıt işlemi yok. 12 ay boyunca dilediğiniz zaman gerekli belgeler ile eğitiminize başlayabilirsiniz.

Makine bölümü DGS kontenjanı sayesinde girmiş olduğunuz bölümde direkt olarak 3. Sınıftan başlayacaksınız. Yani yıl kaybı yaşamadan 2 yıl içerisinde lisans diplomanızı almış olacaksınız. Bu üniversiteden alınan diplomanın uluslar arası geçerliliği de olması önemli bir konudur. Sizler de Bosna Hersek’te yer alan Uluslar arası Travnik Üniversitesi bünyesinde lisans eğitimi almak istiyorsanız o zaman Eurostar Yurtdışı Eğitim ve Point Yurtdışı eğitim kurumları ile iletişime geçmelisiniz. Bu kurum sayesinde yıllık sadece 2500 Euro’ya eğitim görebilirsiniz. Bu rakamın pek çok vakıf üniversitesinden çok daha uygun olduğunu söylemeye gerek yok. Üstelik ülkenin yurt ve konaklama seçeneklerinin de çok fazla olduğunu söylemek gerekiyor.

Travnik Üniversitesi Haritası

Travnik Eğitim Tanıtım Videoları

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!