Makine Bölümü DGS Kayıt Günleri

Üniversiteye girecek olan öğrenciler de 2 yıllık meslek yüksek okullarından 4 yıllık fakültelere geçecek olan öğrenciler de sınava girmek zorundadır. Bu sınavın çok zorlayıcı olduğunu da bilmeniz gerekiyor. Yani sınavlarda başarı gösterebilmek için gerçekten de disiplinli bir çalışma gerekiyor. Ama bu da öğrenciler üzerinde hem baskı hem de olumsuz bir etki oluşturuyor. Bu nedenle de makine bölümü DGS kayıt günleri geldiğinde istediğiniz üniversitede yer alamıyorsanız bu son şansınız değil.

Yurtdışında üniversite okumak, ön lisans programını lisansa tamamlamak sandığınız kadar zor bir durum değil. Heleki Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlığından haberdar iseniz o zaman Avrupa’nın en prestijli üniversiteleri içerisinde yer alabilirsiniz. Öncelikle bu üniversiteleri tanımalı, alacağınız eğitimin kalitesini de tam olarak görebilmelisiniz.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Bu üniversiteler bünyesinde yer alıyorsanız 2 yıllık bölümlerin 4 yıllık bölümlere dönüşmesinde hem teknik hem de pratik bir bilgi birikimine sahip olacaksınız. Bu üniversitenin kalitesi ülkemizdeki vakıf üniversitelerinin kalitesi ile aynıdır. Bunun yanında üniversitede öğrenci olmak için herhangi bir sınava tabii tutulmayacaksınız. Sınavsız, vizesiz bir kayıt işlemi yapmak bu üniversitelerde mümkündür.

Makine bölümü DGS kayıt günleri kapsamında üniversiteye kayıt yaptırmanız gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz ama bu üniversiteler için belirli bir kayıt dönemi yok. 12 ay boyunca istediğiniz zaman bu bölümlere kayıt yaptırmanız mümkündür. Bu üniversiteler Avrupa’da da ülkemizde de kabul gören bir üniversitelerdir. Alacağınız diploma pek çok Avrupa ülkesinde ve Türkiye’de geçerlilik göstermektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim kurumları sayesinde yıllık makul eğitim ödenekleri ödeyerek lisans eğitimine geçiş yapabilirsiniz. Makine bölümü DGS kayıt günleri kapsamında gerekli olan belgeleri (pasaport, ikametgah, transkript, MYO diploması) kayıt birimine göndermeniz gerekecektir. Bu sayede hem üniversiteye kayıt olmuş hem de geleceğinizin temellerini atmış olursunuz.

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!