Makine Bölümünden DGS ile Hangi Bölümlere Geçiş Var

Makine Bölümünden DGS ile Hangi Bölümlere Geçiş Var

Türkiye’deki sınav sistemleri nedeni ile pek çok öğrenci istediği bölümde okuyamamaktadır. Bu nedenle de pek çok öğrenci, özellikle de sınavlarda çok başarı gösteremeyen öğrenciler 2 yıllık ön lisans programlarına kayıt yaptırmaktadır. Normalde DGS sistemi sayesinde 4 yıllık bir lisans programına geçmeniz mümkündür. Ama ne yazık ki DGS hem zorlayıcı hem de sınırlayıcıdır. Belirli bir kontenjan vardır ve bu yüzdeliklere giremeyen öğrenciler lisans eğitimi alamaz. Ama üzülmeyin. Sizler de yurt dışında anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde okuyabilir, ön lisans programlarınızı lisansa tamamlayabilirsiniz.

Makine bölümünden DGS ile hangi bölümlere geçiş var diye soracak olursanız makine mühendisliği bölümüne geçiş sağlayabilirsiniz. Bu bölüm Türkiye’deki sıralamalarda oldukça üst sırada yer almaktadır. Ama bunun yanında yurt dışındaki anlaşmalı olduğumuz üniversiteler bünyesinde bu eğitimi alacaksanız o zaman sınav şartı da aranmamaktadır. Yapmanız gereken başvurmak ve valizlerinizi hazırlamak. Nasıl mı?

Öncelikle bu üniversiteler, sınavsız geçiş kabul etmekte olup YÖK ile anlaşmalıdır. Bu üniversitelerden alınan diploma dünyanın her yerinde denkliğe sahiptir. Makine bölümünden DGS ile hangi bölümlere geçiş var diye sorulduğunda ne yazık ki seçenekler çok da fazla değil. Ama makine mühendisi olarak bir kariyer peşine düşecekseniz o zaman sadece transkript, ikametgah, pasaport ve diploma sahibi olmanız yeterli olacaktır.

Azerbaycan, Bosna Hersek, Kosova, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Moldova, Gürcistan, Ukranya, Makedonya, Polonya, Macaristan, Litvanya, Sırbistan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Slovenya, Estonya ve Slovakya’da bulunan anlaşmalı olduğumuz okullar hakkında bilgi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim ofislerimizi ziyaret edebilir ya da telefonla iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan detayları öğrenebilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz üniversiteler, imkan olarak bizim vakıf üniversitelerimize eşittir. Yıllık olarak hem Türkiye’deki hem de yurt dışıdaki üniversitelere göre daha uygun eğitim ücretleri ödeyerek kolaylıkla eğitim görebiliyorsunuz. İlk olarak tüm sorularınız ve merak ettikleriniz için Eurostar Yurtdışı Eğitim kurumları ile görüşmelisiniz. Bu kurumlar aracılığı ile iyi bir plan yapabilir, kayıtları yönetebilir, konaklama bölgenizi ayarlayabilirsiniz. Kariyeriniz için gerçekten önemli bir adım atabilmek için bu imkanı en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekiyor.

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!