Makine Bölümünden Dgs Ile Hangi Bölümlere Geçiş Var

Türkiye’deki sınav sistemleri nedeni ile pek çok öğrenci istediği bölümde okuyamamaktadır. Bu nedenle de pek çok öğrenci, özellikle de sınavlarda çok başarı gösteremeyen öğrenciler 2 yıllık ön lisans programlarına kayıt yaptırmaktadır. Normalde DGS sistemi sayesinde 4 yıllık bir lisans programına geçmeniz mümkündür. Ama ne yazık ki DGS hem zorlayıcı hem de sınırlayıcıdır. Belirli bir kontenjan vardır ve bu yüzdeliklere giremeyen öğrenciler lisans eğitimi alamaz. Ama üzülmeyin. Sizler de Bosna Hersek’te okuyabilir, ön lisans programlarınızı lisansa tamamlayabilirsiniz. Makine bölümünden DGS ile hangi bölümlere geçiş var diye soracak olursanız makine mühendisliği bölümüne geçiş sağlayabilirsiniz. Bu bölüm Türkiye’deki sıralamalarda oldukça üst sırada yer almaktadır. Ama bunun yanında Uluslar arası Travnik Üniversitesi bünyesinde bu eğitimi alacaksanız o zaman sınav şartı da aranmamaktadır. Yapmanız gereken başvurmak ve valizlerinizi hazırlamak. Nasıl mı?

Öncelikle bu üniversite sınavsız geçiş kabul etmekte olup YÖK ile anlaşmalıdır. Bu üniversiteden alınan diploma dünyanın her yerinde denkliğe sahiptir. Aynı zamanda üniversitede eğitim alabilmek için İngilizce şartı da aranmamaktadır. Eğitimler %100 Türkçe olarak verilmektedir ve eğitimleri de Türkiye’den gelen akademisyenler vermektedir. Makine bölümünden DGS ile hangi bölümlere geçiş var diye sorulduğunda ne yazık ki seçenekler çok da fazla değil. Ama makine mühendisi olarak bir kariyer peşine düşecekseniz o zaman sadece transkript, ikametgah, pasaport ve diploma sahibi olmanız yeterli olacaktır.

Bosna Hersek Türkiye’den vize istemeyen bir ülkedir. Bu nedenle hemen bu ülkeye gidebilir, sadece pasaport sayesinde giriş çıkış işlemlerini yapabilirsiniz. Öncelikle bu Uluslar arası Travnik Üniversitesi imkan olarak bizim vakıf üniversitelerimize eşittir. Yıllık olarak 2500 Euro ödeyerek kolaylıkla eğitim görebiliyorsunuz. İlk olarak tüm sorularınız ve merak ettikleriniz için Eurostar Yurtdışı Eğitim ve Point Yurtdışı eğitim kurumları ile görüşmelisiniz. Bu kurumlar aracılığı ile iyi bir plan yapabilir, kayıtları yönetebilir, konaklama bölgenizi ayarlayabilirsiniz. Kariyeriniz için gerçekten önemli bir adım atabilmek için bu imkanı en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekiyor.

Travnik Üniversitesi Haritası

Travnik Eğitim Tanıtım Videoları

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!