Makine Bölümü Dgs De Hangi Bölümleri Tercih Edebilir

Makine oldukça geniş bir alandır ve üniversite eğitimlerinde bununla ilgili bir çok alt dal bulunur. Makine bölümünde 2 senelik eğitime tabi tutulanlar kısa zaman içerisinde dgs ile lisans tamamlamak isterler ve bir uzmanlık alanı seçerek kariyer hedeflerini bu uzmanlık alanı içerisinde oluşturmak isterler. Siz de eğer makine bölümü mezunu iseniz ve ön lisans programınızı artık lisans programına çevirmek istiyorsanız Bosna Hersek’te bulunmaya ne dersiniz?

Bosna Hersek’te bulunan Travnik Üniversitesi oldukça sınırlarını geliştirerek eğitim kalitesini arttırmış ve makine anlamında ön lisans mezunlarına lisans deneyimi ve diploması vermektedir. Üçüncü ve dördüncü sınıfı okuyarak sadece iki sene içerisinde alacağınız bu lisans belgesi ile iş alanında çok daha etkin olabilirsiniz.

Makine bölümü Dgs’de hangi bölümleri tercih edebilir sorusu üzerine öncelikle Travnik Üniversitesi ile iş birliği yapan kurumlardan destek alarak hangi bölümlerin yer aldığını sorabilirsiniz. Bu kurumlar ise Eurıstar yurtdışı eğitimi ile Point Yurtdışı Eğitimi olacaktır. Ama yine de bununla ilgili bir kaç bölüm söyleyerek lisansınızı bu alanlara yoğunlaştırabileceğinizden bahsedebiliriz. İmalat mühendisliği, tarım makineleri, talaşlı üretim, üretim mühendisliği, tasarım ve konstüksiyon, resim ve konstrüksiyon gibi bölümlerin olduğu makine görüldüğü gibi son derece karmaşık alanlara ayrılmıştır. Makine bölümü Dgs’de hangi bölümleri tercih edebilir sorusuna verilebilecek bu nedenle pek çok cevap olduğu için siz de kendinize bir uzmanlık alanı belirlemelisiniz.

Öncelikle üniversite hakkında bir kaç şeyden bahsetmek gerekirse sadece son iki seneyi okuyarak lisans diploması alabileceğiniz okul size aynı zamanda Türkçe eğitim verir. Bu Türkçe eğitim nedeniyle bir çok öğrenci zaten Bosna Hersek’te eğitim almaya sıcak bakmaktadır. Ayrıca eğitim ücreti ise senelik 2500 Euro’dur. Zaten bunlarla ilgili en kapsamlı bilgiyi size verecek olan kurumlar yine Eurostar Yurtdışı eğitim ile Point Yurtdışı Eğitim olacaktır. Bunlarla irtibat kurduğunuz takdirde makine bölümü Dgs’de hangi bölümleri tercih edebilir, ne kadar puana ihtiyacım var ne tür belgeler gerekli gibi soruları kolayca cevaplandırabilecek ve başvuruyu hızlandırabileceksiniz.

Travnik Üniversitesi Haritası

Travnik Eğitim Tanıtım Videoları

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!